ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURS COSPLAY – SZCZEGÓŁY TUTAJ

MAIN ROOM

Pokaz Polish Garrison 501st
Prowadzący: Michał „YangObi” Żołyński
501st Legion to międzynarodowa organizacja zrzeszająca fanów Gwiezdnych Wojen w profesjonalnych kostiumach ciemnej strony mocy. Czy interesuje Was jak to jest być szturmowca? Jak mieć duże serce i służyć Imperium? O nas i nie tylko. Zapraszamy. Imperium Cię potrzebuje.

Występ Kabaretu Pod Napięciem
Prowadzący: Kabaret Pod Napięciem
Powstaliśmy z inicjatywy Arkadiusza Pawłowskiego w październiku 2011 roku. Zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz występując w ponad pięćdziesięciu różnych miastach. Pokonaliśmy kilkadziesiąt tysięcy kilometrów samochodami wszelakimi. Rozśmieszamy, tańczymy, śpiewamy, improwizujemy, stajemy na rzęsach. Kabaret Pod Napięciem – to właśnie my!

Social time – poznajmy się
Prowadzący: Daria Deśś Wolniczek
Bywa tak, że człowiek jedzie sam na konwent, bez znajomych. Boi się podejść do innych osób, bo oni mają już swoje kręgi znajomości. Dlaczego by tak się nie integrować razem na całkowitej luźnej dyskusji, o wszystkim i o niczym? W ciągu tych dwóch godzin na pewno znajdziemy kilku znajomych, do których będziemy mogli już pewniej podejść na konwencie.
Przy okazji możemy porozmawiać o problemie związanym z integracją jako taką na eventach.
Przyjdźcie na panel, poznajcie się i bawcie się dobrze!

K-Pop Random Dance
Prowadzący: AnetaJumi
Jesteś wielkim fanem k-popu? Znasz wiele układów, ale nie miałeś okazji zatańczyć ich w grupie? Albo chcesz się popisać swoimi umiejętnościami? Razem z nami zmierz się z koreańskimi układami tanecznymi. Przyjdź śmiało i pokaż na co Cię stać.

Konkurs Cosplay – próba
Prowadzący: Martishia Cosplay, Daki
Próba przed właściwym konkursem cosplay. Dla uczestników konkursu!

Konkurs Cosplay
Prowadzący: Martishia Cosplay, Daki
Żaden konwent nie może obyć się bez pokazu strojów, w których zostaną nagrodzone te najlepsze. Przyjdź i zobacz, jakie cosplaye zaprezentują uczestnicy w tym roku.

Pokaz hipnozy
Prowadzący: Paweł Krawczuk
Jak na każdym konwencie chciałbym wykonać pokaz hipnozy (forma zależy od tego co wybiorą uczestniczący). Jak zwykle nie mam gotowego planu od A do B, ponieważ ta prelekcja jest bardzo interaktywna i wymaga współpracy, ale jak już się zacznie…

Maraton filmów Tima Burtona
Prowadzący: Aleksandra Kordys, Jagoda Łończyńska, Agata Narloch
Przyjdź obejrzeć z nami największe i najpopularniejsze produkcje, jakie wyszły spod ręki Tima Burtona. Idealne na halloweenową noc, zapraszamy!

Konkurs rysowniczy
Prowadzący: Lilotinka
Pragniesz zmierzyć się z innymi w konkursie na narysowanie… Nie tak szybko! Jedyne co mogę zdradzić, to fakt, że zadaniem będzie zobrazowanie postaci. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału!

Warsztaty pracy z worblą
Prowadzący: Denis Falba
Warsztaty mające na celu poznanie dodatkowych i alternatywnych technik pracy z odmianami tego termoplastycznego materiału. Informacje przekazywane będą z myślą o średniozaawansowanych, ale i ludzie mający podstawowe pojęcie to wytwarzaniu replik pancerzy w cosplayu także wyciągną wiedzę.

Cosplay to nic trudnego! Fun dla każdego!
Prowadzący: Ela „SeTsi” Topolska
Na tym panelu dowiecie się czym tak naprawdę jest cosplay, jak rozpocząć swoją przygodę z cosplayem oraz jak się odnaleźć wśród tych wszystkich materiałów i jak je dobierać. Dodatkowo będziecie mogli pomacać „propsy” wykonane przeze mnie z rożnych materiałów. Jeśli marzy Ci się cosplay ale nie wiesz jak się za to zabrać ten Panel jest właśnie dla Ciebie!

Bombastyczne instanty
Prowadzący: Maciek „Rin” Gidziński
Ja przynosze Wam materiały, wy robicie z tego cosplay. Zabawa gwarantowana albo obrzucisz prowadzącego śmieciami!

PANELOWA 2

Multiwersum D&D Last Minute
Prowadzący: Jacek Litka
Panel, na którym chciałbym opowiedzieć o wszystkich oficjalnych światach wydanych dla najstarszej gry RPG świata, tzn. Dungeons & Dragons (opowiedziałbym tak o popularnych Forgotten Realms, jak i o mało znanych Dark Sun, Spelljammer i wielu innych).

DC/Marvel Derp Gear
Prowadzący: Jacek Litka
Jak sama nazwa wskazuje będzie to panel o najdziwniejszych pojazdach w historii komiksów (np. Spider-Buggy).

Jasna strona animacji – prelekcja
Prowadzący: Michał Czoska
Panel o historii animowanych filmów takich producentów jak Disney czy Pixar.

Ciemna strona animacji – prelekcja
Prowadzący: Bartosz Drewing
Panel o historii animacji eksperymentalnej, satyrycznej i trudnej do określenia.

Lolita: Pierwszy poziom wtajemniczenia
Prowadzący: Jellyfish Princess Ilia
Wprowadzenie do lolita fashion. Opowiem o tym jak odnaleźć się w tym i jakich błędów nie popełniać i jak odnaleźć inne lolity.

Wybrałem Cię spośród milionów – nietypowe postacie w Dark Heresy
Prowadzący: Adam Waśkiewicz – Poltergeist
Akolici Imperialnej Inkwizycji – tropiciele herezji, pogromcy obcych, zabójcy demonów. Nieliczni spośród niezliczonych mas ludzkości, wybrańcy samego Inkwizytora, najlepsi z najlepszych. W tej prelekcji poznacie kilka pomysłów na mniej standardowych członków Inkwizycji – opartych na postaciach z historii i kultury popularnej.

Muzyczna Widzówka z Disneya
Prowadzący: Marta „Nikki” Dąbrowska, Sylwia „Toma” Hinz, Anita „Iris” Dzikowska
Jedno wiem, nie poddam się! Jeśli w twojej duszy gra hakuna matata, a dzieciństwo było jak kolorowy wiatr, zapraszamy do stanięcia w szranki o tytuł największego znawcy. Uwaga, będzie można śpiewać!

Jasna strona animacji – seans
Prowadzący: Michał Czoska
Seans animowanego filmu pełnometrażowego i dyskusja.

Ciemna strona animacji – seans
Prowadzący: Bartosz Drewing
Seans animowanego filmu pełnometrażowego i dyskusja.

Pokaz filmowy Mortusa
Prowadzący: Akuma Mortus
W trakcie pokazu zostaną wyświetlone filmy: Detroit Metal City, Goon, Beck.

Co to za cosplay?
Prowadzący: Dawid Salamaga alias Veni
Sądzisz, że jesteś w stanie rozpoznać każdą postać przeniesioną z 2D w 3D? Przyjdź i spróbuj!

Książka to nie tylko rzecz, ale i część człowieka – czyli pisarstwo od podstaw
Prowadzący: Misu-na i Mato
Przedstawimy wam książki z perspektywy pisarza. Pokażemy, jakie błędy najczęściej popełniają pisarze, oraz jak zacząć pisać własne książki.

Ugryź rogala – czyli co to jest roguelike i z czym to się je
Prowadzący: Jakub „Kaflu” Kafel, Michał „Grubby” Jakubowski
Czy wiesz co to roguelike? A co to roguelite? Jak powinien wyglądać roguelike według konwencji berlińskiej? I w jakie dobre roguelike’i pograsz za darmo? Odpowiedź na te, i inne pytania znajdziesz na naszej prelekcji. Zapraszamy – mamy rogaliki!!

****punk’s not dead – czyli o ****punkach w popkulturze
Prowadzący: Jakub „Kaflu” Kafel, Michał „Grubby” Jakubowski
Pewnie słyszałeś o cyberpunku. Być może także o steampunku. Ale czy wiesz co to dieselpunk? Albo czym charakteryzuje się biopunk? Punk nie umarł, tylko siedzi gdzieś w książkach, filmach i grach. Jeśli chcesz wiedzieć jakich, to zapraszamy na naszą prelekcję.

Śmierć w popkulturze – o deathflagach i nie tylko
Prowadzący: Bartosz „Ogór” Ostrowski
Panel o tym w jakim celu i w jaki sposób autorzy zabijają postacie. Czyli dlaczego złoczyńcy mają zwyczaj wpadać w przepaście, a pokazywanie innym zdjęć rodzinnych to bardzo zły pomysł.

PANELOWA 3

StarWarsowe gry of FFG
Prowadzący: Artur Górecki (Maskon)
Dawno, dawno temu w pudle od FFG… Prelekcja poświęcona grom planszowym w uniwersum SW w repertuarze m.in. X-Wing i Rebelia.

Zręcznościówki planszówkowe nie z tej ziemi, czyli jak bardzo mam się powyginać aby wygrać
Prowadzący: Artur Górecki (Maskon)
Łapanie totemów, strzelanie do celu, a może szalone wygibasy? Co jeszcze mogą nam zaproponować gry zręcznościowe potocznie nazywane imprezowymi planszówkami.

Wiedzówka z DC i Marvela
Prowadzący: Filip (Maskon)
Oto konkurs, quiz, czy jakkolwiek inaczej to nazwiecie o znamionach ostatecznych. Przed wami pytania o superbohaterach na najwyższym poziomie. Wierzysz że jesteś w stanie zdobyć choćby jeden punkt? Przyjdź i przekonaj się

Diggy Diggy Hole po tolkienowskiemu
Prowadzący: Rączka (Maskon)
Przebrniemy przez wszystkie Ery Śródziemia i zajrzymy do dawnych zapisków, by poznać całą prawdę na temat podziemnego ludu Tolkiena.

Dragon Ball Super – dobra czy zła kontynuacja ?
Prowadzący: At-At (Maskon)
Dobra czy zła fabuła? Dobra czy zła kreska? Ciekawie czy nudno? Fajne czy niefajne kreacje postaci? Czy dopiero po 46 odcinkach warto oglądać? Czyli jak w Dragon Ball Super sprawdza się jako kontynuacja kultowego anime.

Ranking najboleśniejszych spoilerów
Prowadzący: Kanapka z Sensem
To ptak? To samolot? Nie, to seans cierpienia i rozpaczy w postaci bardzo dużego wiadra spoilerów! Będą łzy, ból i tych kilku frajerów, którzy nie wiedzieli o tym, że Mufasa nie żyje. Reedycja mile przyjętej prelekcji z zeszłego roku.

Dlaczego jesteś singlem?
Prowadzący: Kanapka z Sensem, Marianna „Rysia” Tepka
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twoje życie nie posiada trybu multiplayer? Masz dość poczucia beznadziei, podczas gdy Twoi wszyscy przyjaciele odnaleźli partnerkę na całą wieczność, a ty siedzisz z kebabem i oglądasz Szkołę uczuć jak jakiś przegryw? My Ci pomożemy! Kilkuletnie badania tysięcy naukowców Instytutu Foczkoznawstwa nie poszły na marne! Nasi eksperci wyjawią państwu prawdę związaną ze statusem waszego związku! Zapraszamy serdecznie.

Wiedzówka z American Horror Story
Prowadzący: At-At (Maskon)
Eeee kim on był drugim sezonie? Mechanikiem? Kierowcą? Stacja! Pracował na stacji paliw. Czyli wiedzówka z serialu AHS o normalnym poziomie trudności.

Historia horroru w pigułce
Prowadzący: Kanapka z Sensem
Lubię mówić o horrorach. Wbrew pozorom jest to jeden z najciekawszych filmowych gatunków. Zapraszam na podróż po świecie filmowej grozy. Pomówimy nie tylko o duchach odległej przeszłości, ale również i dalekiej przyszłości.

Błędy w creepypastach
Prowadzący: Kanapka z Sensem, Fenek
Tak jak nie każdy powinien śpiewać bądź malować – tak samo nie każdemu pisany jest dar stworzenia dobrej creepypasty. Oto najczęstsze gafy i błędy popełniane w tym gatunku.

Dzieci w horrorach
Prowadzący: At-At (Maskon)
Białka oczu spoglądające z ciemności, mała dziewczynka stoi w kącie z misiem. Grupa dzieci, która dzieli wspólny przerażający sekret… Czyli za co lubimy dzieci w horrorach i czy nadal potrafią straszyć.

Teorie „Don’t hug me, I’m scared”
Prowadzący: At-At (Maskon)
Show dla dzieci z elementami gore? Czemu nie! Jeżeli mieliście styczność z serią popularnych filmów stworzonych przez brytyjską grupę artystów, ale do końca nie rozumiecie o co tam chodzi. Zapraszam na prelekcję, spróbujemy wyjaśnić o czym tak naprawdę jest Don’t hug me I’m scared.

Netflix – czy warto zainwestować?
Prowadzący: Kanapka z Sensem
Aby żyć w Polandii godnie to trzeba prowadzić wygodne życie i mieć jeszcze pieniądz w portfelu. Czy Netflix jest opłacalnym rozwiązaniem?

Analiza światów fantastycznych
Prowadzący: Maciej Lewandowski
Analiza konstrukcji światów fantastycznych na podstawie dwóch znanych przykładów, co powinny w sobie zawierać i jak wykorzystać elementy analizy świata we własnej twórczości.

O przyszłości kina superbohaterskiego
Prowadzący: Kanapka z Sensem
Superbohaterowie podbili wielkie ekrany i formuła na tworzenie produkcji z nimi w roli głównej ciągle ewoluuje. Dzięki decyzjom podejmowanym obecnie przez studia można wysnuć pewne wnioski odnośnie przyszłości całego gatunku. Jaka przyszłość czeka filmy superhero? Czy herosi jeszcze długo będą gościć na ekranach naszych kin?

Merytorycznie o współczesnych kreskówkach
Prowadzący: Kanapka z Sensem
Nie rozumiem, czemu wielu ludzi twierdzi, że dzisiejsze seriale animowane są skazane na porażkę. Kreskówki obecnie trzymają w miarę porządny poziom! Zapraszam serdecznie na pogawędkę połączoną z kącikiem rekomendacyjnym.

Najgorsze najlepsze filmy, czyli TROMA w pigułce
Prowadzący: Kanapka z Sensem
Prawdziwa sztuka zaczyna się wtedy, gdy zamiast zmiażdżonej głowy dostajemy rozpaćkanego melona, bebechy są wykonane z pomalowanego makaronu, a lejące się strumienie krwi są zastąpione przez keczup z najniższej półki. Panie i panowie, oto TROMA! Zapraszam państwa na prelekcję na temat legendy kina klasy B.

50 Shades of the Bat
Prowadzący: Filip (Maskon)
Historia Batmana ciągnie się od 75 lat. Prelekcja postara się przedstawić jego historię z naciskiem na ostatnie lata. Dodatkowo pod koniec prelekcji powiem kilka słów o najlepszych komiksach z mrocznym rycerzem w roli głównej.

Snyder: czyli czemu Marvel nigdy nie dogoni DC comics
Prowadzący: Filip (Maskon)
Prelekcja w hołdzie świetnemu twórcy który postać batmana wyprowadził na nowy poziom. Stworzył też jeden z najlepszych portretów psychologicznych Jokera, który do dziś nie ma sobie równych. Od Batmana przejdziemy do wojny między DC i Marvelem oraz tego czym tak naprawdę się różnią.

PANELOWA 4

SOBOTA 29 X

O emocjach na sesji
Prowadzący: Jan „Rin” Jakubowski
Jak poruszyć graczy na sesji? Jak sprawić, by ci jeszcze długo po zakończeniu rozmyślali nad swoimi czynami: „czy postąpiłem właściwie?”, „co ja zrobiłbym wtedy na miejscu mojej postaci?” Poruszmy na sesji ważne tematy, dorzućmy rozterki, wyrzuty sumienia, pokażmy, że każdy czyn będzie miał konsekwencje. Sesja może nabrać wtedy kompletnie innej barwy, mogą popłynąć łzy, a gracze doświadczyć magicznego katharsis. Spróbujemy? Zapraszam na prelekcję.

Adaptacja elementów larpowych na sesji RPG
Prowadzący: Jan „Rin” Jakubowski
Mimo postępujących zmian w RPGowym fandomie dalej powszechne są stereotypy sesji. Gracze i mistrz gry siedzący przy stole, rzucający kostkami, wertujący niezliczone tabele. Rozmowy między postaciami prowadzone bez gestykulacji, nadal przy stole. My wychodzimy dziś naprzeciw tym stereotypom i mówimy „można inaczej”. Nie uważamy, że ten sposób grania w RPGi jest zły, bo nie jest, ale chcemy zaproponować nieco inne, bardziej larpowe i dynamiczne spojrzenie na przebieg sesji. Dziś odstawimy stół pod ścianę, wstaniemy z krzeseł, rozprostujemy kości. Dziś zagramy całym ciałem i nie tylko wyobrazimy sobie nasze postacie, ale i poczujemy je. LARPowcy to nie tylko zgraja ludzi przebierających się za gobliny. Mają sporo dobrych pomysłów.

W odmentach japońskiego Internetu
Prowadzący: Katarzyna Gudyka (Waku Waku)
Na pewno nieraz natrafiłeś na losowe zdjęcia z Japonii z podpisem „Meanwhile in Japan”, lecz nie zaspokoiły one twojej ciekawości tamtejszym zakątkiem Internetu, a jedynie zrodziły mnóstwo pytań. Co trafia tam w viral? Jakie mają memy? Dlaczego jest tam tyle kotów? Jak Japończycy opisują świat i siebie nawzajem, kiedy mogą zakryć się internetową anonimowością? Swoją relacją i unikatowymi znaleziskami po latach bezproduktywnego siedzenia na stronach z domeną zakończoną na .jp chciałaby się w końcu podzielić z szerszą publicznością prelegentka z Trójmiejskiego koła naukowego Waku Waku i zapewnia – tego jeszcze nikt nikomu do tej pory nie pokazywał! Panel dla osób powyżej 16 roku życia!

Spowiedź – Larp
Prowadzący: Jan „Rin” Jakubowski
Czy żyłem tak jak powinienem? Co zrobiłem źle? Czego żałuję? Pytania te zadać może sobie każda dusza opuszczająca ziemski padół, a tacy jak wy szczególnie powinni je postawić. W końcu trafiliście do czyśćca i niedługo staniecie przed sądem. Wtedy rozstrzygnie się, na co zasłużyliście swoim życiem.

Polowanie – Sesja RPG fantasy, Wiedźmin
Prowadzący: Jan „Rin” Jakubowski
Jesienne liście już ścielą się po gościńcach, ale opadające ze starego dębu opodal wsi Porocze pokryła również krew. Miejscowi boją się, bo choć potwory są stałym elementem tutejszego folkloru, to nigdy nie zdarzyło się, aby jakaś bestia podchodziła tak blisko ludzkich zabudowań. Matki boją się wypuszczać z domu dzieci, a ojcowie chodzić do lasu po drewno, wszak lepiej marznąć, niźli umrzeć. Istota, która przelała krew pod starym dębem nie była jedynym łowcą. Wy, przybyli z różnych stron, każdy w innym celu, każdy z innym błyskiem w oku. W świecie skąpanym w krwi i ogniu, gdzie czas pogardy trwa nadal rola myśliwego i zwierzyny łatwo może się odwrócić. Teraz Wasza kolej, aby wyruszyć na polowanie.”

AZJATYCKA

Konkurs rozpoznawania OST z anime
Prowadzący: Basia „Steve” Uciechowska, Paulina „Sayuki” Pieper
Czy od zawsze kochałeś muzykę? Zapewne znasz na pamięć wszystkie OST w swoich ulubionych seriach! A może… znasz nie tylko te ulubione… Może spróbowałbyś odgadnąć nawet te mniej znane serie? Jeśli jesteś pewny, że dasz sobie z tym radę, spróbuj swoich sił, przecież… nie ma nikogo, kto mógłby pobić cię w odgadywaniu OST!

Wiedzówka z Shingeki no Kyojin
Prowadzący: Klaudia „Rani” Kurela, Paulina „Sayuki” Pieper
Czy znasz tajemnicę kolosalnego tytana? Potrafisz wymienić wszystkich członków nowego oddziału Levia? A może wiesz, czym mury były zastąpione w pierwowzorze? Jeśli te i inne pytania nie są ci straszne, czekamy właśnie na ciebie~! Przyjdź i sprawdź, czy jest ktoś, kto pokona twoją (a raczej twojej grupy) wiedzę o Shingeki no Kyojin! Pamiętaj „Walcz! Jeśli nie wygrasz, zginiesz. Żeby przeżyć, musisz zwyciężyć. A żeby zwyciężyć, trzeba walczyć!”.

Jaki to zespół?
Prowadzący: Basia „Steve” Uciechowska, Marlena „Rea” Łomowska
Interesujesz się muzyką i zespołami z Japonii i Korei? W takim razie zapraszamy do nas na konkurs, w którym możesz zabłysnąć swoją wiedzą przy rozpoznawaniu zespołów na podstawie ich muzyki.

Anime po polsku
Prowadzący: Marta „Nikki” Dąbrowska, Sylwia „Toma” Hinz, Anita „Iris” Dzikowska
Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Przedstawiamy konkurs gdzie na podstawie naszego polskiego tłumaczenia tytułu anime, musisz odgadnąć jaka to tak na prawdę seria. Czy znasz je wszystkie?

Rozpoznaj bajkę po screenie
Prowadzący: Dawid Salamaga alias Veni
Konkurs dla ludzi z fotograficzną pamięcią i refleksem kobry. Jak sama nazwa mówi – postaramy się rozpoznać anime po screenach

Dziwne bajki
Prowadzący: Dawid Salamaga alias Veni
Szukasz czegoś, co po obejrzeniu zostawi cię z jednym, prostym pytaniem, czyli „co ja właśnie obejrzałem?”? Wbijaj! Na tej prelekcji urządzimy mały pokaz i pogadankę o kilku najdziwniejszych anime.

Mitologia japońska w Anime
Prowadzący: Sylwia „Toma” Hinz, Marta „Magic” Tobolska
Zastanawiałeś się kiedyś czy Bishamon naprawdę jest kuso ubraną blondynką? A jeśli powiemy Ci, że to facet z brodą?! Twórcy M&A często sięgają do mitów i legend, a my z chęcią nieco Wam to przybliżymy.

Co to za mundurek
Prowadzący: Klaudia „Rani” Kurela, Marlena „Rea” Łomowska
Myślisz, że jesteś tak świetny, że potrafisz rozpoznać co to za anime po openingu, czy screenie? A… może spróbujesz poznać je po mundurku? Jeśli tylko jesteś pewny swoich sił, po prostu wpadnij i sprawdź, czy jesteś królem (a może i królową) szkolnych serii i poznajesz wszystkie mundurki!

10 sekund dla Otaku
Prowadzący: Basia „Steve” Uciechowska, Marlena „Rea” Łomowska
Masz stalowe nerwy? Nie ulegasz presji? Czy uznajesz się za prawdziwego Otaku? A dasz radę w czasie 10 sekund odpowiedzieć na pytania, które postawią na szali Twoje zwycięstwo lub porażkę? Jeśli tak, to 10 sekund jest w sam raz dla Ciebie! Więc przyjdź do nas i się sprawdź!

Wiedzówka w Vocaloidów (i nie tylko)
Prowadzący: Daria „Deśś” Wolniczek
Uważasz, że wiesz jakiej płci jest 96neko? A może nie są Ci obce wszystkie kolory i wersje, jakie posiada Kaito? Jeśli tak, to przybądź na ten konkurs i pokaż, że jesteś znawcą Vocaloidów, UTAU i Utaite!

Jak założyć klub mangowy w swoim mieście?
Prowadzący: Daria „Deśś” Wolniczek
Uważacie, że jesteście jedynymi osobami w swoim miasteczku, którzy interesują się kulturą Azji? Może jednak czas szukać na internetach różnych ludzi, albo ewentualnie samemu coś stworzyć, by mangowcy wyszli ze swoich norek i poznali innych pasjonatów? To teraz pojawia się pytanie – jak to zrobić.

Konkurs Op/Ed
Prowadzący: AnetaJumi
Klasyczny konkurs rozpoznawania openingów i endingów. Zapraszamy drużyny dwu-trzy osobowe.

Jaka to melodia? Wersja koreańska
Prowadzący: AnetaJumi
Jeśli twórczość większości zespołów masz w małym palcu, jest to konkurs dla Ciebie. Przyjdź i sprawdź się ze znajomości koreańskiego brzmienia. Konkurs rozpoznawania koreańskich piosenek w ciągu kilku sekund. Zapraszamy drużyny dwu-trzyosobowe. Przyjdź i pokaż, że jesteś najlepszy.

LARPOWA

Wampir: Nowy początek
Prowadzący: Michał „Athan” Leoniec
Przez ostatnie lata społeczność Spokrewnionych w Chicago przeżywała coraz większy kryzys. Zaczęło się od fali niewyjaśnionych morderstw zarówno wśród ludzi, jak i wampirów oraz brutalnych ataków Klanu Brujah na Malkavian oraz Bezklanowców. Mimo problemów lokalna społeczność Camarilli systematycznie rozrastała się, by ostatecznie w roku 1990 przekroczyć setkę. Niebawem stało się jasne, że dalszy rozrost grozi złamaniem Maskarady.
Książe Olaf „Lodin” Holte zbyt długo tolerował rosnącą anarchię. Wyznaczywszy ogromną nagrodę za głowę seryjnego mordercy, wygnawszy z miasta sprawiające największe problemy jednostki oraz odebrawszy przywilej posiadania potomstwa wszystkim Spokrewnionym, doprowadził do tymczasowego uspokojenia sytuacji.
Co stało się z wygnanymi oraz tymi, którzy postanowili dobrowolnie opuścić Chicago? Wielu z nich zaginęło w mrokach dziejów udając się do niewielkich miasteczek, aby tam oczekiwać nadchodzącej Gehenny. Największa grupka udała się do Davenport, oddalonego o kilka godzin drogi miasta w stanie Illinois, aby tam założyć kolejną kolebkę społeczności Spokrewnionych. Któż jednak mógł się spodziewać, że w tej pozornie spokojnej mieścinie nie wszystko jest takie, jakim się wydaje?

NWO – Novus Ordo Mundi
Prowadzący: Jakub „Mefi” Fijałkowski
Nowy porządek świata (łac. Novus Ordo Mundi, ang. New World Order) – termin wykorzystywany do opisu istotnej zmiany w międzynarodowej polityce polegającej na przemianach (…), a także w stosunku do układu sił politycznych na świecie, który ukształtował się w latach 50. XX wieku. Niektórzy twierdzą, że świat jest zakulisowo sterowany przez grupę bądź grupy ludzi dążących do wprowadzenia „Nowego Porządku Świata”, który ma się rzekomo cechować utworzeniem jednej zależnej religii, praniem mózgu, wszczepianiem innym ludziom chipów pod skórę, propagowaniem transhumanizmu, uwięzieniem ludzi w ogromnych miastach-molochach, powszechnej inwigilacji za pomocą monitoringu i projektu Echelon oraz bezgotówkowym obrotem towarami. Obecnie często pojęcie NPŚ odnosi się do rządu światowego, któremu podlegać mają wszystkie państwa.

PokéLarp Go – Zmierz się z legendą
Prowadzący: Jakub Kołodziejczak, Mateusz “Mat” Zachciał
Wyspa Melstro jest krainą, o której niewiele wiadomo. Według przekazów dawnych podróżników zamieszkiwało ją plemię Ahotoh, które czciło legendarnego pokemona mieszkającego w wulkanie. Na prośbę Profesora Oak’a dziesięciu śmiałków – trenerów pokemonów wyruszyło na Wyspę, aby ją zbadać, odszukać tego tajemniczego pokemona, a może i złapać…
Dopływając do Wyspy rozpętał się potężny sztorm, który zniszczył statek i wyrzucił trenerów na brzeg. Nie mają zapasów, kontaktu z kontynentem, ani nadziei na szybki ratunek, ale mają swoje wierne pokemony. Może razem uda im się zbadać wszystkie tajemnice wyspy Melstro?

Bękarci Król – Gra o Tron
Prowadzący: Jakub „Turbos” Dubrowski
Westeros – Kraina Siedmiu Królestw, ziemie zamieszkiwane przez liczne rody. Miejsce intryg, konfliktów, sojuszy, zdrad, gier politycznych – stawką jest panowanie wszystkimi królestwami. Ostatnimi czasy doszło do tragedii – wasz władca pochodzący z rodu Targaryenów razem ze swoją żoną wyruszył za morze by zdobyć nowe ziemie i słuch o nim zaginął. Nikt nie wie, co stało się z jego potężną armią. Liczne głosy uznały króla za martwego, co wykorzystał Armon II Waters – syn z nieprawego łoża. Młody chłopak, będąc jedynym, w którym płynie jeszcze krew Targarenów, przejął tron i ogłosił się Królem. Wiedział, że utrzymanie władzy będzie kosztować go wiele wysiłku, a lud może zacząć się buntować. Sprawne działania polityczne i gospodarcze pozwoliły mu uspokoić chwilowo sytuację, jednak jest to cisza przed burzą. Nad Westeros gromadzą się czarne chmury: chodzą słuchy o armii, która zbiera się na północy by zaatakować mur. Dodatkowo Słoneczna Włócznia na południu zerwała wszelkie kontakty dyplomatyczne. Taka niepewna sytuacja nie może trwać ani chwili dłużej – czas, by przedstawiciele wszystkich rodów spotkali się na Naradzie Królewskiej, by zadecydować o dalszym losie Westeros. Czas, by każdy zabrał głos. Czas, by zachować pokój lub rozpętać wojnę. Wszystko w waszych rękach.

Taoczinowa Mafia
Prowadzący: Krzysztof „Taoczin” Sikorski
Najistotniejsza w tym wypadku jest historia która urozmaica rozgrywkę. Jest to Gra dla chętnych osób najlepiej wiedzących już nieco o Mafii rozbudowana o dodatkowe klasy przez co staje się ciekawsza. Zapraszam osoby już świadome przebiegu rozgrywki do brania udziału oraz osoby, które maja z mafią styczność pierwszy raz by po rundzie czy dwóch oglądania mogły same zacząć uczestniczyć w rozgrywce. Średni czas rudny jest zależny od ilości graczy, ale wiadomo czy więcej osób tym lepsza zabawa.

NIEDZIELA 30 X

K-Pop Quiz
Prowadzący: Hanji (Maskon)
Sooyoung, Sunny, Shindong, Heechul… Jeżeli świat koreańskiego popu nie ma przed Tobą tajemnic to serdecznie zapraszam na wiedzówkę. Pytania w rytmie znanych utworów!

Jak zacząć czytać komiksy DC
Prowadzący: Michał „YangObi” Żołyński
Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o przygodach superbohaterow wydawnictwa DC to prelekcja idealna dla Ciebie. Dowiedz się jak śledzić przygody swojego ulubionego herosa bez konieczności wertowania tysięcy zeszytów.

#CZYSTYSENPAI, czyli o higienie konwentowiczów
Prowadzący: Marta „Shandtil” Sandomierska, Mateusz „Jarzu” Jeszenowski
Konwenty to naprawdę fajna okazja by poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach … no chyba, że o siebie nie dbasz i robisz z siebie typowego nerda. Porozmawiajmy o tym, czy higiena innych konwentowiczów nam nie przeszkadza.

Prezentacja PlayStation VR
Prowadzący: Marta „Shandtil” Sandomierska, Iza Obara (Game Over)
Chodźcie pogłaskać nową zabawkę od Sony.

Fenomen Sagi o ludziach lodu
Prowadzący: Marta „Shandtil” Sandomierska
Krótka dyskusja o tym dlaczego to jeden z hitów każdej biblioteki a Tengel i Silje to jedna z najciekawszych par literatury

Moje własne TOP10 klat z DC i Marvela
Prowadzący: Marta „Shandtil” Sandomierska

Arrow – czy piąty sezon uratuje serię?
Prowadzący: Marta „Shandtil” Sandomierska
Arrow dzieli się na dwie połowy – te całkiem fajną i tragiczną. Będąc już po kilku odcinkach sezonu piątego możemy spekulować w jakim kierunku podąża obecnie seria